Z historie Plavecké školy Hustopeče

Plavecká škola Hustopeče je od svého vzniku členem Asociace plaveckých škol a od roku 2015 i členem České unie školního plavání. Vznikla při otevření krytého bazénu v září roku 1990. Nejdříve byla pod TJ Mostárna Hustopeče, později pak jako součást příspěvkové organizace Města Hustopeče – Koupaliště Hustopeče, záhy přejmenovanou na SPOZAM (Sportovní zařízení města Hustopeče).

Od roku 2012 funguje jako soukromá plavecká škola. V plavecké škole pracují profesionální instruktoři plavání a trenéři, kteří se pravidelně účastní odborných školení a seminářů. Většina s dlouholetou praxí, což se velmi příznivě projevuje na kvalitě výuky.

Každoročně odučíme přes 40 základních a 40 mateřských škol, které k nám svážíme z okresů: Brno – venkov, Břeclav, Znojmo, Hodonín.

Pro základní školy, které se účastní výuky v naší plavecké škole, pořádáme na konci školního roku pravidelně od roku 2000, plavecké závody 3. tříd.

Osvědčení a certifikace

Certifikát Asociace plaveckých škol